Çelik dolap fiyatları

Çelik dosya dolabı ya da metal soyunma dolabına ihtiyacınız varsa ve nereden, hangi fiyata almanız gerektiğini bu yazımızda sizlerle paylaştık. Peki, metal dolap fiyatları neye göre belirlenir? İşte ayrıntılar.

Kıyaslama yapılarak ve malın kalitesini de göz önünde tutarak fiyat araştırması yapmak gerekir. Kurumsal firmalar genelde, kendi ölçülerini ve tasarımlarını kendileri belirleyerek özel siparişler oluşturabilmektedir. Çelik dolap üretiminde her türlü varyasyona imkân sağlanabildiği için bu tür özel tasarımlar rahatlıkla üretilebilmektedir. Kullanıldığı her yerde mükemmel dekorasyon uyumu sağlayan çelik dolaplar, sağlıklı ortamların oluşturulmasında da önemli görevler üstlenmektedir. Kişiye özel kullanım imkanı sağlayan metal dolap, her sektörde güven içerisinde ve en hijyenik şartlarda kullanılmaktadır. İş güvenliği kanununa göre de çalışan personeller içinde soyunma dolabıbulundurulmasının zorunlu hale getirilmesi büyük ihtiyaç haline geliyor.

Dünyada var olmayan bir element olan demirle sentezlenerek tesadüfen icat edilen çelik, insan hayatına birçok alanda dokunarak, yaşam konforunu yükseltecek etkiler sağlamaktadır. Evlerdeki çelik aksamlı dolaplardan, şantiyelerdeki işçinin kullanımına kadar her alanda vazgeçilmez eşyalar haline gelmiştir. İngiliz bir analizci mucidin ısrarlı çalışmaları sonrasında yaklaşık 200 yıl önce üretilen çelik, günümüzde modern teknolojiye ait üretim tesislerinde hayal edilebilen her türlü tasarımla üretilerek, insan yaşamına konfor ve kolaylık sağlamak üzere kullanıma sunulmaktadır.

Ev ya da işyerlerinde keyif alarak kullandığınız çelik dolapların seçimini yapmadan önce, güvenilir firmalardan bilgi almak ve tercihlerinizi alınan tavsiyeler doğrultusunda oluşturmak en mantıklı yol olacaktır. Metal dolapların kısa sürede deforme olup, hurda eşyalar sınıfına girmelerini önlemek için kalitesiz malzemeden ve merdiven altı diye ifade edilen firmalardan uzak durmak son derece önem arz eden bir durumdur.

Metal dolap fiyatları üretilen malzemeye, üretim kalitesine, verilen garanti süresine, alınan firmanın imalatçı mı aracı mı olduğu gibi öne çıkan noktalar bulunmaktadır. Ayrıca çelik dolap alırken referanslarda önemlidir.

Çelik soyunma dolabı modelleri ve fiyatları

Bu dolaplara ihtiyacı olan herkes tarafından merak edilen bir sorudur. Peki soyunma dolabı modelleri nelerdir? Dolap modellerini uzun kapak, yarım kapak, çekmeceli, çekmecesiz, çok raflı, tek raflı, askılı, askısız, kilitli, L model ve düz model olmak üzere sıralamak mümkündür. Ayrıca çelik soyunma dolapları istenilen model ve şekilde de yapılabilmektedir. İkinci soru ise fiyat bilgisidir. Görüldüğü üzere çok sayıda model mevcuttur bu sebepten dolayı net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Fiyatlar müşterinin seçtiği dolap özelliklerine göre değişmektedir.

Fiyatlar 650 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Metal dosya dolabı modelleri ve fiyatları

Özel ve kamu sektöründeki iş yerlerinde pek çok evrak, dosya ve iş yerine ait ekipman bulunmaktadır. Bunlar düzenli olarak toplanmadığında ve sıralanmadığında karışıklık olmaması mümkün değildir. Ayrıca böyle karışık bir ortamda dosya ve eşya kayıplarının yaşanmaması mucize olacaktır. Zamanla biriken dosyaların arşivlenmesi de önemlidir ve karışık bir çalışma ortamında bunu yapabilmek oldukça zordur. İşte tam bu aşamada imdata dosya dolapları yetişmektedir. Çelik dosya dolabı sayesinde dosya ve eşyalar düzenli bir şekilde muhafaza edilebilecektir. Ayrıca kilitli dolaplar sayesinde gizliliği önemli olan eşya ve evraklar da güvenli bir şekilde saklanır. Son olarak da yapılan araştırmalar düzenli tutulan çalışma alanlarında motivasyon bozukluğunun son derece az olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Çelik dosya dolabı modelleri ve fiyatları iş yerlerinin merak ettiği konular arasındadır. Bu iki sorunun cevabı birbiriyle ilişkilidir. Konuya açıklık getirmek gerekirse çelik dosya dolapları tek kapaklı, çift kapaklı, kapaksız, çekmeceli, raflı, kilitli, kilitsiz, sürgü kapaklı, sıralı ve tek olmak üzere birçok modelden oluşmaktadır. İşte bu noktada müşterinin seçim ve istekleri fiyatta belirleyici olmaktadır. Yani görüldüğü üzere kullanılan saç kalınlığı ve model ürünün ücretini belirlemektedir. Bunlar konuşulmadan sabit bir fiyat bilgisinin verilmesi mümkün olmamaktadır. Son olarak da çelik dolapların metal dolaplara nazaran maliyetli olduğu söylenebilir. Bunun sebebi ise çeliğin metale nazaran kaliteli ve uzun ömürlü olması paslanma ve çizilmelere karşı da daha fazla dayanıklı olması gösterilebilir.

Dosya dolabı fiyatları ortalama 1000 TL’dir.