Soyunma Dolabı Modelleri ve Fiyatları

Soyunma dolabı modelleri ve fiyatlarına bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Şirketler, çalışanların motivasyonunu arttırmak için kaliteli bir hizmet sunmak isterler. Bu nedenle spor imkanları sunmaktadırlar. Bazı şirketler yüzme havuzları, spor salonları ve fitness salonları eklerler. Bununla beraber çalışan personellerin, ofis ya da çalışma alanlarında giydikleri kıyafetler ve sivil kıyafetlerini giyip, sakladıkları alanlarda kurmaktalar. Özellikle mühendisler, doktorlar ve temizlik personelleri gibi çalışanlar için bu alanlar kurulmaktadırlar.
Bu dolaplarda çalışanlar, telefon, ayakkabı, sivil kıyafet, cüzdan gibi özel eşyaları saklamak için kullanılmaktadırlar.
Gece vardiyası olan işletmelerde özellikle metal kilitli dolaplar seçmek en isabetli olanıdır. Hırsızlık gibi kötü olayların önüne geçmek için sıkça tercih edilmektedir.


Ahşap mı Metal mı Soyunma Dolapları?

Evde kullanılmayacaksa elbette metal dolap tercihi en isabetli olanıdır. Ahşap dolaplar, ömrü kısa, suyla temasında göreceği zararın fazla olması, darbelere karşı hassas olması, ağır ve pahalı olması olumsuz yönleridir. Ancak metal dolap daha uygun ve daha sağlamdır, uzun ömürlüdür. Farklı çok modelleri bulunmaktadır. Sarı, kırmızı, yeşil gibi renklerde üretilebilir.


Ahşap soyunma dolapları, Saf ahşap ve mdf ya da sunta dediğimiz malzemeden yapılan soyunma dolapları olmak üzere iki kısma ayrılır. Saf ahşap dolaplar işçilik kısmı ve malzemenin sırf ahşap olmasından kaynaklı olduğundan fiyat olarak oldukça maliyetlidir diyebiliriz. Mdf dolaplarda ise fazla işçilik uygulanmaz kalite olarak da ahşap dolaplarla kıyaslanamaz ve pek uzun ömürlü olduğu söylenemez. Ayrıca suyla temasından kaçınılmalı ve çok fazla yer değiştirme işlemi yapılmamalı bunlar dolabın hasar görmesine ve kırılmasına neden olabilir. Fiyat olarak ahşap dolaplara göre daha uygundur.


Çelik soyunma dolabının kalitesi, kullanılan çelik saca göre farklılık göstermektedir. Bu piyasada yıllardır üretim yapan en büyük imalatçı firma olan Gökerler soyunma dolabı modellerinde sağlam punta kaynaklı DKP sac yapımıdır. Ürünlerde kullandığımız saclar, Ereğli Demir Çelik tesislerinde üretilen soğuk haddelenmiş 6112 A-1 kalite sacdır.


Soyunma Dolabı Modelleri ve Fiyatları

Standart, Z model, çatılı ve ekonomik soyunma dolabı modelleri olarak gruplandırılır. Bu model soyunma dolapları tek katlı ya da iki katlı üretilmektedir. Dolabın göz sayısı ise farklılık göstermektedir. 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 gözlü soyunma dolabı modelleri üretilmektedir.Ahşap ve çelik malzemeden yapılması, kilitsiz, asma kilitli ve gömme kilitli olarak piyasaya sunulmaktadır.


Dolaplarda, askılı ve askısız olarak üreitlenlerde bulunmaktadır. Buna ek olarak üretilen metal dolaplar, genel olarak sarı, kırmızı, yeşil, mavi, asker yeşili, gri renklerinde imal edilmektedir.


Soyunma dolapları fiyatları 320 TL’den başlayıp 1000 TL’ye kadar çıkmaktadır.


Soyunma Dolabı Ölçüleri


Dolapların ölüçüleri modeline göre farklılık gösterir. Ancak standar ölçü 200 cm olup, derinlik 37 genişlik ise 95’tir. Bu ölçülerin kullanılmasının nedeni, kullanıldığı iş yerinde fazla yer kaplamamasıdır. Şirketler istenilen ölçülerde dolap siparişi verebilirler.


Soyunma Dolabı Kullanım Alanları


Dolaplar, spor salonlarında, AVM’lerde, inşaat sahalarında, mühendislik çalışması yapılan firmalarda, labaratuvarlarda, hastanelerde, otellerde, plajlarda ve devlet kurumlarında güvenliği sağlamak için çelik dolap kullanımı sıkça tercih edilmektedir.


Soyunma dolabı İzmir ilinde de sıkça kullanılmaktadır. Buradaki spor salonları, kapalı havuzlar, spa ve masaj salonlarında en fazla metal dolaplar kullanılmaktadır. Model olarak yarım ve tam kapaklı, çekmeceli modeller görülmektedir.


Soyunma dolabı Bursa ilinde de İstanbul ve İzmir’de olduğu gibi mobilya ve eşya sektörü oldukça gelişmiştir. Bu sebeple Bursa’da oldukça farklı model ve renkte soyunma dolaplarına ulaşmanız mümkündür.


Metal soyunma dolabı kullanımında su ile ya da buharlı bir ortamda pas oluşur mu? Metal malzeme yapısı itibariyle paslanma özelliğine sahiptir. Fakat metal soyunma dolapları özel teknikler kullanılarak paslanmaya dayanıklı boyalarla boyanır. Bu sebeple metal dolaplarda paslanma olmaz.


Soyunma dolabı İstanbul’da nerelerde kullanılır? Spor salonlarında, spa merkezlerinde, kapalı ve açık havuzlarda, fabrikalarda, hastanelerde, fırınlarda ve üretim tesislerinde kullanılmaktadır.